obrázek

ZŠ Želechovice nad Dřevnicí

ŠKOLA U ZELENÉHO STROMU


Akce školy


Vaříme s šéfkuchařem

 Ve čtvrtek 1. prosince čekalo ve školní jídelně všechny strávníky překvapení, neboť tradiční sestava personálu školní jídelny se rozrostla o profesionála – kuchaře Zbyňka Diatku, který ve spolupráci s firmami Lagris a Podravka propaguje na školách moderní a zdravé trendy stravování.

Jak všem chutnalo, jsme se zatím ještě nestačili zeptat, ale rozhodně se jednalo o velmi prospěšnou a zajímavou akci.

Florbal

Poslední listopadový týden se nesl ve znamení florbalových klání. V okrskových a okresních kolech se utkala družstva děvčat a chlapců naší školy se svými vrstevníky z dalších škol.

Velmi dobrého výsledku dosáhlo družstvo starších děvčat ve složení Tereza Patáková, Nikola Halová, Veronika Slavíková, Stanislava Mikulová, Michala Matlachová, Kristýna Václavková, Aneta Polepilová, Alena Elšíková a Tereza Goláňová, které získalo 3. místo v okresním finále.

Družstvo starších chlapců skončilo po bojovném výkonu na 2. místě v okrskovém kole a družstvo mladších na 3. místě.

Všem blahopřejeme!

Evropský den jazyků 

European Day of Languages

Dne 27. 9. 2011 se zúčastnilo 7 žáků naší školy Dne evropských jazyků na Gymnázium T. G. M. ve Zlíně. Jmenovitě Nikola Frýdlová, Jiří Jaška, Pavel Pleca, Jakub Prachař, Hana Valová a Kristýna Váňová z 9. B a Terezie Kučíková ze třídy 6.A.

Na gymnáziu jsme zhlédli dvě hlavní přednášky – Nová slova v angličtině určená teenagerům a Mario Taravella – Songs of Brodway. První přednáška byla pro nás velmi těžká, ale nějak jsme to zvládli. Druhá přednáška byla oddechová, zazpíval nám Američan Mario Taravella operní zpěv. Mezi těmito přednáškami jsme si vyzkoušeli, jak známe všechny evropské státy, podívali jsme se na anglické vystoupení (Císařovy nové šaty), hlasovali jsme pro nejlepší anglický projekt a další. Doprovázela nás paní uč. Martina Kovářová.

Kristýna Váňová, Jiří Jaška a Pavel Pleca

Odpoledne v ZOO 

 Neděle 2. října byla v ZOO Zlín věnována sponzorů,. Skupina vybraných zájemců z řad žáků naší školy se tak mohla zúčastnit programu určeného právě pro školy, které podporují ZOO.  V Rámci Dne sponzorů tak mohli navštívit chovatelská zázemí a prostory jinak pro běžné návštěvníky nepřísupné, byl pro ně připraven zajímavý programs průvodcem, malé dárky a občerstvení. Mohli se také seznámit s jiným pohledem na ZOO a s jejím možným budoucím rozvojem. Počasí se mimořádně vydařilo a tak nedělní odpoledne pro všechny bylo příjemným zážitkem.

Přebor školy v přespolním běhu

Ve středu 21. 9. 2011 se na školním hřišti a školní zahradě uskutečnil přebor školy v přespolním běhu. Za velmi hezkého počasí se jej zúčastnil velkáý počet nadšených závodníků ( především z národní školy), který byl hlasitě podporován velkou skupinousportovních fandů z řad spolužáků. 

V jednotlivých kategoriích si nejlépe vedli:

 

Nový školní rok

První září mají všichni školou povinní neodmyslitelně spjato se začátkem školního roku.  To letošní září poprvé usedlo do lavic 24 žáků, pro které byl tento den obzvláště slavnostním. Starší spolužáci jim pomohli s prohlídkou školy, a  jak to všechno ve škole funguje, jim postupně vysvětlí paní učitelka.

Škola se nejen na ně přes prázdniny připravila i díky starostlivosti obce. Zrekonstruovala se sociální zařízení, upravily a vymalovaly se třídy a na školní zahradě vzniklo překrásné dětské hřiště. Změnila se i doprava do školy a další drobnosti, které by měly zpříjemnit školní život dětem. Nezbývá než si přát bezproblémový a příjemný školní rok 2011/2012.

 Všem blahopřejeme.

9. ročník Kristýna Váňová a Milan Holík

8. ročník Alena Elšíková a Jarda Mikšík

7. ročník Nikola Halová

6. ročník Eliška Babíková a Honza Novotný

5. ročník Petra Kubasová a Marek Macík

4. ročník Leona Sovadinová a Ondra Klátil

3. ročník Jakub Novotný

2. ročník Eliška Gajdošíková

1. ročník Pavel Balajka

 

 

 

 


Podrubriky:
Projekty školyAutor a provozovatel systému © 2004 Agerit s.r.o. - admin@skolniweb.cz
Společnost Agerit s.r.o. je provozovatelem následujících stránek: www.nonstopservispc.cz, www.pocitacovazachranka.cz, test.bezpecnosti.cz, pc bazar,www.autojeraby-kozel.cz,
www.emistr.cz, www.nadalku.cz, www.skolniweb.cz, www.vyrobaonline.cz, filtry, Kamerové systemy Brno a mnoha dalších.