obrázek

ZŠ Želechovice nad Dřevnicí

ŠKOLA U ZELENÉHO STROMU


Comenius aktuálně


16. 4. 2012

Prezentace

 

Na pátek 13. 4. 2012 si žáci, kteří měli možnost v rámci projektu Comenius vycestovat do Finska, připravili prezentaci o své pracovní návštěvě. Prezentace s videoprojekcí proběhla pro žáky II. stupně v aule školy. Zpestřením povídání byla finská píseň, kterou si všichni posluchači mohli na místě zazpívat a velkým zážitkem byl závěrečný společný tanec Letkis, který jsme se naučili ve škole v Nurmo.

Pokud jste o prezentaci přišli, můžete si ji prohlédnout pod odkazem v dolní části této stránky, bohužel bez audio a video ukázek.


16. 3. 2012

Společně v Suomi

V rámci projektu Comenius se od 4. do 10. března žáci naší školy zúčastnili pracovní návštěvy v základní škole ve finském Nurmo. Společně se zástupci z polské a turecké partnerské školy se děti zapojily do mnohých projektových aktivit, předvedly například lidové tance a kroje, ručně vyráběné loutky, vyzkoušely si tradiční sportovní aktivity jednotlivých zemí(bruslení, běžecké lyžování, finský baseball, českou vybíjenou, snowtubing).

Naši školu na setkání zastupovali žáci Jiří Gargulák(VIII.B), Ondřej Malaník (VIII.B), Marie Talašová (VIII.B), Kristýna Slovincová (IX.A), Olga Šamajová (IX.A), Jakub Prachař (IX.B) a vyučující anglického jazyka Jitka Kábrtová a Martina Kovářová.

Takto hodnotí svůj výjezd naši žáci:

„Doteď se nemůžu vzpamatovat z toho, že jsem byla vybraná zrovna já. Celý týden byl parádní. Neměla jsem vůbec žádnou představu, jak to tam bude vypadat. Tenhle výlet nám otevřel oči. Byla to skvělá zkušenost. I když to bylo velmi náročné, chvilkami únavné, užili jsme si to a poznali spoustu nových lidí. Kdybych mohla, hned bych se tam vrátila.“ - Marie Talašová

„Ze začátku týdne jsem se docela bála, že se nedomluvím, ale potom to bylo v pohodě. Nakonec mně bylo líto, že to všechno tak rychle uběhlo. Ve Finsku jsem se líp naučila angličtinu, našla nové kamarády, poznala jsem, jak to tam chodí. Finsko bylo skvělé, hodně jsem si z toho vzala.“ - Kristýna Slovincová

„Všechno bylo naprosto úžasné – od příjezdu přes první den ve škole, různé hry, prohlídky atd.Odjezd ze Seinäjoki byl velmi smutný. Celý výlet byl ÚŽASNÝ!“ - Jiří Gargulák

„Tento projekt mi přinesl mnoho dobrého, poznal jsem spoustu nových lidí a míst. Byl to nezapomenutelný týden.“ - Jakub Prachař

„Celý týden jsem si moc užila a byla jsem ráda, že jsem poznala tak skvělou partu lidí. Moc jim za vše děkuji a děkuji také našim paním učitelkám, že jsem mohla jet. Těším se, až zase všichni přijedou za námi do Želechovic. Byl to zajímavý týden plný nevšedních zážitků.“ - Olga Šamajová

„V Praze bylo nádherně. Cesta do Finska letadlem byla úžasná. Seznamování a provádění aktivit s dětmi z jiných zemí bylo pěkné a poučné. Celkem Suomi bylo krásné a moderní. Dlouho na to všechno budu vzpomínat a určitě se tam někdy vrátím.“ - Ondřej Malaník

Od 7. – 11. 5. 2012 se uskuteční další setkání všech partnerských škol, tentokrát u nás v Želechovicích nad Dřevnicí. Všichni se už moc těšíme.


V plném proudu probíhají aktivity v rámci projektu partnerství škol Comenius - Eighty-one Miracles and A Heaven.

Krojované loutky

V rámci výtvarné výchovy již někteří žáci začali pracovat na tvorbě loutek, které by měly reprezentovat místní tradiční kroje a kostýmy. Uvidíme, jak se jim dílo podaří. Nejlepší výrobky vezmeme na setkání do Finska, kde partnerské školy navzájem představí své tradiční kroje.

Fotografická soutěž

Paní učitelka Oborná vyhlásila fotografickou soutěž na téma „Můj region“. Foto soutěž potrvá až do února. Doufáme, že naši žáci budou mít dostatek času nasbírat spoustu zajímavého foto materiálu reprezentující náš kraj, zvyky či životní styl. Ti nejlepší budou určitě odměněni.

Logo projektu

I když prosinec byl na naší škole ve znamení příprav na Adventní neděli, zahájili žáci pod vedením paní učitelky Mrázkové práci na logu projektu. Z každé partnerské školy bude vybráno nejvydařenější logo a z těch bude vybráno to, které bude symbolicky projekt provázet po celou dobu jeho trvání. Výsledky budete znát již brzy.

Email exchange

Někteří žáci v 8. a 9. ročnících navázali prostřednictvím emailu kontakt se svými vrstevníky v partnerských školách. Mají tak možnost využít svých znalostí angličtiny nebo se třeba i něco přiučit.

Dotazníky

V listopadu žáci v 7. a 8. ročníku vyplnili krátký dotazník „Evropa a já“. Jeho znění naleznete v příloze níže.

  

PRACOVNÍ NÁVŠTĚVA

Ve dnech 24. – 27. 10. 2011 se na naší škole uskutečnila pracovní návštěva projektu Comenius. Do Želechovic přijelo celkem 8 zástupců našich partnerských škol z Finska, Polska a Turecka. Hlavním cílem setkání bylo projednat detaily vypracovaného projektu a sestavit podrobný pracovní plán aktivit. Hosté měli také možnost prohlédnout si naši školu a krátce nahlédnout do vyučování. Zajímavé bylo také setkání s panem starostou a paní místostarostkou na místním Obecním úřadě a přijetí na Magistrátu města ve Zlíně.

V rámci projektových aktivit budou moci někteří naši žáci vycestovat do zmíněných partnerských škol. Tzv. mobility jsou předběžně naplánovány takto:

2011/2012

  • Březen (4. 3. – 10. 3. 2012) – Finsko

  • Květen (7. 5. – 11.5. 2012) – Česká republika

2012/2013

  • Říjen – Turecko

  • Květen– Polsko

Už se moc těšíme, až zahájíme jednotlivé aktivity a dozvíme se něco o žácích a kulturách jiných zemí.


 

 

 

 Fotogalerie

DSC01195.JPG zvětšit
DSC01195.JPG
Vaření ve škole zvětšit
Vaření ve škole
Vystoupení v krojích zvětšit
Vystoupení v krojích
Škola v Nurmo zvětšit
Škola v NurmoPřiložené soubory ke stažení:

1. Questionnaire_CZ.docx - Dotazník \
2. Comenius project MK.pdf - PrezentaceAutor a provozovatel systému © 2004 Agerit s.r.o. - admin@skolniweb.cz
Společnost Agerit s.r.o. je provozovatelem následujících stránek: www.nonstopservispc.cz, www.pocitacovazachranka.cz, test.bezpecnosti.cz, pc bazar,www.autojeraby-kozel.cz,
www.ledinterier.cz, www.nadalku.cz, www.skolniweb.cz, www.vyrobaonline.cz, filtry, Kamerové systemy Brno a mnoha dalších.